Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Sosyal medya üzerinden de işletmenizin reklamlarını vererek hedef kitlenize ulaşabilir, amacınız doğrultusunda reklamlar geliştirebilir ve kitlenizle iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden verilen reklamlarda hedef kitleye ulaşmanız daha kolaydır. Belirlenen hedefleme seçenekleri, (yaş, cinsiyet, ilgi alanları, davranışlar vb.), reklamınızın doğrudan hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca bütçenizi planlayıp, yayınlayacağınız reklamların formatını da seçmenize olanak tanır.

 

Tüm bu olanaklar göz önüne alındığında sosyal medya hedef kitlenize ulaşmak için değerli bir araçtır. Sizler de bu değerli aracı profesyonel ellere bırakarak sosyal medya hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Bandit Dijital sosyal medya hesaplarınız için işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda günlük, haftalık ya da aylık planlar hazırlayarak hesaplarınızı ve kampanyalarınızı sizin adınıza yönetir ve analizlerini yapar. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan görseller ve videolar ile hedef kitlenizin dikkatini çeker. Böylece profesyonel bir destek ile zamandan tasarruf ederek markanızı sosyal medyada daha görünür kılar ve size özel kampanyalarla satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Kampanya Yönetimi

Kampanya yönetimi sosyal medya üzerinden yürütülen çekiliş, yarışma gibi kampanyaların oluşturulması, planlaması, yönetimi, sonuçlandırılması ve raporlanmasını içeren faaliyetlerdir. Bu kampanyaların profesyonel bir ekiple yürütülmesi belirlenen hedeflere ulaşılmasını daha kolay bir şekilde sağlar. Böylece, sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyalarla doğru hedef kitleye ulaşır, etkileşiminizi arttırır ve geri dönüşler alabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kampanyaları sayesinde müşterilerinizin ürün, hizmet ve markaya bakış açılarını ölçümlemek mümkündür.

Sosyal Medya Pazarlaması- Reklamcılığı

Sosyal medya üzerinden reklam vermek istediğinizde işletmenizin amacını ve ihtiyaçlarını belirlemek en önemli faktördür. Belirlenen amaç ve ihtiyaçlar doğrultusunda Facebook Business üzerinden işletmenizin hedeflerine yönelik reklamlar verebilirsiniz.

Amacınıza uygun olarak Bilinirlik, Değerlendirme ve Dönüşüm amaçlarından birini seçebilir ve reklamınızı bu amaçlara göre hazırlayabilirsiniz.

Bilinirlik amacı ile sunmuş olduğunuz ürünün ve hizmetin daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayarak ürüne ve hizmete dikkat çeken reklamlar oluşturabilirsiniz.

Değerlendirme amacı ile hedef kitlenizin sunmuş olduğunuz ürün ve hizmeti satın almayı ya da daha fazla bilgi edinmeyi düşünmelerine teşvik edebilirsiniz.

Dönüşüm amacı genellikle e-ticaret siteleri için kullanılmakla birlikte sunmuş olduğunuz ürün ve hizmet için potansiyel müşterilerinizi ürünü satın almaya ya da kullanmaya teşvik edebilirsiniz.

Bu amaçları işletmenizin ihtiyaçlarına göre en uygun şekilde seçmek ve yönetmek için Facebook’un sunmuş olduğu yönergeleri takip edebilir ya da profesyonel destek alabilirsiniz.

Facebook üzerinden verdiğiniz reklamlarda bütçenizi de kendiniz belirleyebilirsiniz ve Facebook belirlediğiniz tutarın üstünde bir faturalandırma yapmaz. Belirlenen tutara ulaşıldığında Facebook kredi kartınızdan çekim yapar.

İçerik ve Diyalog Yönetimi

Markanız için sosyal medyayı etkin kullanarak iyi bir aşama kaydetmenin faktörlerinden biri içerik yönetimidir. Hedef kitlenizin ilgisini çeken içerikler yayınlayarak marka bilinirliğinizi arttırabilir, markanıza ait algıyı güçlendirebilir ve hedef kitlenizle aranızda güçlü bir ilişki kurabilirsiniz. Diğer bir faydası ise markanızın arama motorlarında sıralamasını yükseltmesine yardımcı olmasıdır. Bu alanda profesyonel destek alan markalar rakiplerinin arasından sıyrılarak ön plana çıkmayı başarabilirler.

Diyalog yönetimini ise müşteri memnuniyeti olarak tanımlayabiliriz. Sosyal medyada mesaj vermek yerine hedef kitleniz ile diyalog kurmaya başlarsanız diyalog yönetiminde başarıya ulaşabilirsiniz.

Diyalog yönetimi profesyonel bir şekilde yürütüldüğünde markanız ve hedef kitleniz arasında uzun süreli bir iletişim ve sadakat yaratmaktadır.

Rakip Analizi

Sosyal medya yönetimindeki önemli unsurlardan biri de rakip analizidir. Sektördeki rakiplerinizi belirleyerek sosyal medya paylaşımlarına, oluşturdukları ürün ve sosyal medya kampanyalarına, re-marketing çalışmalarına, nasıl bir dil kullandıklarına ve daha birçok veriye ulaşarak kendi sosyal medya stratejinizi geliştirebilirsiniz.