Neden Dijital Pazarlama?

Neden Dijital Pazarlama?

Neden Dijital Pazarlamaya Yatırım Yapmalısınız?

Her şirketin aklında farklı özel hedefler vardır, ancak neredeyse hepsi daha fazla tüketiciye ulaşmaya ve onları satın almaya ikna etmeye çalışmakta. Bunu etkin bir şekilde yapabilmek için, en değerli pazarlama kaynaklarından biri olan ”internet” listenizin başında gelmeli. Aşağıdaki bir kaç sebep dijital pazarlamanın işletmeniz için neden bu kadar önemli olduğunu görmeniz için faydalı olabilir:

 

  1. Uygun Fiyat

Dijital pazarlama, diğer pazarlama yöntemlerinden çok daha ucuzdur. Fiyatlar ne yaptığınıza bağlı olarak değişse de, reklam harcaması diğer pazarlama türlerinden daha düşüktür.

 

  1. Mobil Erişim

Yetişkinlerin %77’si bir akıllı telefona sahip ve mobil cihazlarını haberler, sosyal ağlar ve sayısız diğer etkinlikler için kullanıyorlar. Dijital pazarlama ise, onlar bu aktiviteleri gerçekleştirirken onlara ulaşmanızı sağlar. Re-marketing yani yeniden pazarlama reklamları, e-posta ve metin pazarlamacılığı ve sosyal medya ile cep telefonlarında birçok farklı uygulamayı kullanırken reklamlarınızla karşılarına çıkabilirsiniz.

 

  1. Esneklik

Banner reklamları, e-posta pazarlaması, içerik pazarlaması ve sosyal medya yayınları dahil olmak üzere dijital pazarlamanın birçok biçimi ve kullanımı vardır. Dijital pazarlama, size gerçek zamanlı olarak kötü performans gösteren kampanyaları test etme ve durdurma esnekliği sunar.

No Comments

Post A Comment